Serwis Pamięci Zmarłych to Internetowe miejsce pamięci, w którym wspomnienie bliskiej osoby pozostanie wciąż żywe. Wiemy, że odejście osoby bliskiej jest ciężkim przeżyciem. Postaramy się zatem z delikatnością i współczuciem pomóc Państwu w tym trudnym momencie zredagować nekrolog, który zapamiętają czytający i który na zawsze pozostanie na naszym serwerze dając możliwość znalezienia wiadomości o śmierci Waszych bliskich nawet po latach.

Nekrologi i kondolencje mają formę elektronicznych powiadomień o śmierci ukochanej osoby, a także o dacie i miejscu jej pogrzebu.

Wpis Pamiątkowy to dedykowana strona w wyszukiwarce miejsc pochowków.

Wyszukiwarka pozwala odszukać nekrolog lub miejsce pochówku osoby zmarłej nawet z poziomu przeglądarki internetowej i doprowadzić do lokalizacji przy użyciu smartfonu.


Tak, jest całkowicie darmowe! Nie obciążamy użytkowników żadnymi kosztami tworzenia, utrzymywania i hostowania strony pamięci.

Portal nie jest finansowany ani z grantów, ani z pomocą rządowych instytucji. Głównym źródłem finansowania portalu są darowizny użytkowników i osób zamieszczających nekrologi i wpisy pamiątkowe, bez nich nie byłoby to możliwe. Dlatego Twoje wsparcie jest dla nas bardzo ważne.

Nekrolog lub wpis pamiątkowy możesz stworzyć w 1 prosty sposób, wypełniając formularz na tej stronie. Jeżeli nie posiadasz zdjęcia wystarczy tylko podać dane osoby zmarłej, Imię, nazwisko i datę zgonu a my zadbamy o zdjęcia. Również możesz zamówić spersonalizowany wpis i dodać inne informacje. Twój wpis otrzyma dedykowany link, który możesz przesłać rodzinie lub może być udostępniony publicznie.

Potrzebujesz pomocy?
Napisz: [email protected] 
Zadzwoń: 794 203 406

Typowe wzory nekrologów zawierają kilka elementów. Standardowy nekrolog składa się z następujących części:

  • formuła otwarcia: z żalem zawiadamiamy, że…,
  • informacja o śmierci: w dniu 5 września 2021 roku zmarł w wieku 97 lat Jan Nowak,
  • informacja o zmarłym: wieloletni dyrektor zakładów X, uczestnik walk o wyzwolenie miasta Y,
  • informacja o pogrzebie: uroczystość pogrzebowa odbędzie się dnia 5 września 2021 roku na cmentarzu komunalnym w Koszalinie,
  • informacja o zamieszczających ogłoszenie: – o czym zawiadamia pogrążona w żalu rodzina.

Treść nekrologu może rozpoczynać cytat – z Biblii, z myśli filozoficznej czy społecznej, z wypowiedzi samego zmarłego. Oczywiście, cytat  musi być dobrany z rozmysłem, w praktyce zazwyczaj są to słowa związane z tajemnicą śmierci, wyrażające ból po stracie bliskiej osoby, bądź nawiązujące do dokonań zmarłego.

Potrzebujesz pomocy?
Napisz: [email protected]

* Wszystkie dodane wpisy publikowane są w przeciągu 1-2 dni roboczych.

Pomóż nam rozwijać serwis pamięci zmarłych.